Presedinte si Antrenor al Clubului Sportiv  “COLD STEEL”

■ 5 Februarie 2016 – i se acorda DAN 9 Ju-Jitsu de catre NIPPON SEIBUKAN ACADEMY din KYOTO
■ 4 Mai 2015 – i se acorda DAN 6 Kempo-Jitsu de catre Federatia Internationala de Kempo
■ 7 Iunie 2006 – i se acorda DAN 6 in Tanto Jitsu
■ 1 Septembrie 2006 – i se ofera titlul de HANSHI
■ 8 Ianuarie 2003 – i se confera titlul de Antrenor Emerit prin Ordin al Ministerului Tineretului si Sportului
■ din 7 februarie 1996 este Reprezentantul Oficial in Romania al Ju JItsu European Union
■ 15 Noiembrie – 2002 i se acorda DAN 3 Karate-Shotokan de catre Federatia Germana BSK
■ 20 Mai 1999 – i se acorda DAN 3 Kick-Box de catre Asociatia Mondiala a Cluburilor de Kick-Box
■ 06 Iulie 1988 – i se acorda DAN 1 Judo de catre Federatia Romana de Judo
■ Reprezentant oficial in Romania al Organizatiei Mondiale de Kempo-Kick-Boxing Profesionist pentru semi-contact
■ 20 Ianuarie 1990 – Membru Fondator al Federatiei Romane de Arte Martiale
■ Membru de Onoare al Federatiei Romane de Tae kwando ITF
■ 20 Noiembrie 2003- i se acorda titlul de Membru pe viata al Asociatiei Americane de Kempo-Karate
■ din 2 Decembrie 2000 este Arbitru de Ju-Jitsu
■ din 30 Noiembrie 2003 este Arbitru de Kempo
■ Antrenor Secund al Lotului National de Kempo
■ Director al Subdepartamentului de Ju-Jitsu din cadrul Federatiei Romane de Arte Martiale
■ Director al Subdepartamentului de Kempo Militar din cadrul Federatiei Romane de Kempo
■ Seful Comisiei de acordare si omologare a Centurilor Negre din Departamentul de Ju-Jitsu al Federatiei Romane de Arte Martiale
■ Seful Comisiei de examinare pentru stilul Ju-Jitsu in cadrul Scolii Nationale de Antrenori
■ Expertiza in protectia nemijlocita a VIP-urilor, consilier anti-terorism, instructor – tehnici de supravietuire
■ Participant, organizator si Maestru invitat sa predea Ju-Jitsu, Kempo-Jitsu si Autoaparare in Sistem militar la peste 200 de stagii de pregatire din Romania, Ungaria, SUA, Marea Britanie, Slovenia, Grecia, Germania, Austria, Israel, Serbia